سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن گفت: دفتر سرمایه گذاری و فن آوری های نوین ساخت به منظور تقویت منابع مورد نیاز صندوق ملی مسکن و متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تشکیل شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه دفتر سرمایه گذاری و فن آوری های نوین ساخت به منظور تقویت منابع مورد نیاز صندوق ملی مسکن و متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تشکیل شده است، گفت: انتظار داریم با تشکیل این دفتر مولدسازی و ارزشمندسازی دارایی های سازمان و جلوگیری از خام فروشی زمین به عنوان یک فرایند در ساختار سازمان و وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن بازطراحی ساختار سازمانی، تجهیز متناسب با ماموریت های جدید وزارت راه و شهرسازی، جلوگیری از خام فروشی زمین، تولید انبوه مسکن، جمع آوری سرمایه های خرد داخلی و سوق منابع به سمت بخش مسکن از عوامل بر شمرد که تشکیل دفتر سرمایه گذاری و فن آوری های نوین ساخت را ضروری ساخته است.

وی افزود: سازمان پس از بررسی و مطالعه ساختاری به این جمع بندی رسید که با اصلاح ساختار و تلفیق وظایف سرمایه گذاری، مشارکت، مولدسازی دارایی ها و فناوری های نوین ساختمان، این دفتر تشکیل شود.

مالکی خاطرنشان کرد: خام فروشی زمین علاوه بر اینکه منجر به حبس منابع دولت از سوی بخش خصوصی می شود، در نهایت موجب افزایش قیمت زمین و مسکن هم خواهد شد.

وی اولویت سازمان را تبدیل اراضی با ارزش، با استفاده از انواع روش ها، مدل ها و ابزارهای حوزه سرمایه گذاری برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
EnglishSaudi ArabiaIran