شورای پول و اعتبار با اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن با دوره بازپرداخت حداکثر پنج سال، در سقف های ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان به ترتیب در تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر شهرها موافقت کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، درحالی که اواسط اردیبهشت ماه امسال اعلام شده بود که وام ودیعه مسکن برای متقاضیان در استان تهران ۱۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده و به ۶۰ میلیون تومان رسیده است اما در ادامه وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد برای افزایش وام ودیعه مسکن خبر داد که در نهایت هم دیروز شورای پول و اعتبار با پرداخت وام ودیعه ۱۰۰ میلیون تومانی در تهران موافقت کرد.

عصر روز گذشته در جلسه شورای پول و اعتبار، درخواست وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن توسط شبکه بانکی از محل منابع موضوع ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن، مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

براین اساس شورای پول و اعتبار ضمن ملغی کردن بند (۱) از صورتجلسه مورخ ۶ اردیبهشت ماه سال جاری، با اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن با نرخ مصوب این شورا، با دوره بازپرداخت حداکثر پنج سال، در سقف های ۱۰۰۰، ۷۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریال (۱۰۰ میلیون، ۷۰ میلیون و ۴۰ میلیون تومان) به ترتیب در تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر شهرها و از محل منابع بانکی موضوع ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن (در سقف کلی سالانه ۴۰۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۴۰۱) موافقت کرد.

مبلغ دقیق سود و اقساط وام ودیعه مسکن هنوز اعلام نشده است اما پیش از این اعلام شده بود که میزان نرخ سودی که برای این تسهیلات در نظر گرفته شده امسال از ۱۳ درصد به ۱۸ درصد افزایش یافته است.

بر این اساس اقساط وام ودیعه مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی برای تهرانی ها با احتساب ۶۰ قسط و سود ۱۸ درصد، دو میلیون و ۵۳۹ هزار تومان خواهد بود. سود این تسهیلات بیش از ۵۲ میلیون تومان است و بانک در پایان دوره بازپرداخت بیش از ۱۵۲ میلیون از مستأجر بازپس می گیرد.

اقساط ماهانه وام ودیعه مسکن ۷۰ میلیون تومانی ماهانه یک میلیون و ۷۷۷ هزار و ۵۳۹ تومان است. سود این وام ۳۶ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان است و بانک در پایان دوره پنج ساله ۱۰۶ میلیون و ۶۵۲ هزار تومان باز پس می گیرد.

اقساط ماهانه وام ۴۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن نیز یک میلیون و ۱۵ هزار تومان است.

سود این وام ۲۰ میلیون و ۹۴۴ هزار تومان است. بانک در پایان مدت زمان اعلام شده ۶۰ میلیون و۹۴۴ هزار تومان از وام گیرنده، باز پس می گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
EnglishSaudi ArabiaIran