سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن گفت: خرید زمین آخرین راهکار تامین زمین برای ساخت نهضت ملی مسکن در کردستان است.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی امروز (۱۶اسفند) در جلسە شورای مسکن استان کردستان کە در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: استان کردستان یکی از استان های بحرانی کشور بە لحاظ تامین زمین است.

وی عنوان کرد: متاسفانە تعداد ثبت نام ها و تایید نهایی آنها، بیشتر از برنامە تعیین شدە است کە این یک نگرانی جدی در بحث طرح نهضت ملی مسکن ایجاد کردە است.

مالکی در ادامە تاکید کرد: باید فرآیند ثبت نام بار دیگر در استان کردستان پالایش شود تا شاهد مهاجرت از روستاها و مناطق کوچک بە شهرهای بزرگ نباشیم.

وی با اشارە بە اینکە تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن متوقف شدە است، اضافە کرد: در شورای مسکن نباید فقط بە آمار و گزارش ها بسندە کرد بلکە باید دلیل و چرایی موضوع بررسی شود.

مالکی خاطرنشان کرد: متاسفانە در اجرای طرح نهضت ملی بە ظرفیت های استان توجە نشدە است؛ لذا در صورت تکمیل تفاهمنامه ها در کمتر از یک ماە بە تصویب خواهد رسید.

وی دستگاه های دولتی را مکلف بە واگذاری اراضی بلااستفادە خود دانست و گفت: واگذاری اراضی دستگاه ها، یک تکلیف قانونی است کە ریاست جمهوری و قانون‌گذار آن را تکلیف و ضرب‌العجل تعیین کردە و هیچ بهانه ای در این خصوص پذیرفتە شدە نیست.

مالکی در خصوص خرید زمین در استان کردستان خاطرنشان کرد: برای بحث خرید زمین بە منظور تامین اراضی برای طرح نهضت ملی مسکن، باید میزان درآمد استان را در نظر گرفت و این آخرین راهکار برای تامین زمین است.

وی اضافە کرد: یکی از سیاست های وزارتخانە درگیر کردن و همکاری مردم در ساخت مسکن ملی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
EnglishSaudi ArabiaIran