عمده فایل هایی که این روزها برای معرفی به بازار اجاره مسکن در مناطق و محلات مختلف شهر تهران آگهی شده اند، از دو ویژگی بارز و قابل توجه برخوردارند.

به گزارش اخبار ساختمان، تازه ترین بررسی های به عمل آمده درباره آخرین وضعیت بازار اجاره مسکن در مناطق و محلات مختلف شهر تهران در روزهای پایانی سال جاری نشان می دهد، در شرایطی که متقاضیان اجاره مسکن در این بازار با یک مشکل عمده مواجه هستند، فایل های عرضه شده به این بازار دو خصلت مهم دارند.

مشکل اصلی متقاضیان در بازار فعلی اجاره، کمبود فایل به‌خصوص فایل با شرایط قیمتی و فرمول پرداخت دلخواه مستاجران است. در حالی که متقاضیان حاضر در بازار اجاره مسکن با مشکل کمبود فایل دلخواه خود روبه‌رو هستند، بخش عمده عرضه هایی که این روزها در بازار اجاره وجود دارد ناشی از خریدهای سرمایه ای است. به همین علت در بازار اجاره پایان سال شاهد افزایش بی سابقه وزن فایل های با شرایط پرداخت رهن کامل در برابر سایر شرایط پرداختی در این بازار هستیم.

به عبارت دیگر، عمده فایل هایی که این روزها به بازار اجاره مسکن عرضه شده اند فایل هایی هستند که به تازگی در بازار مورد معامله قرار گرفته و از سوی سرمایه گذاران خریداری شده اند؛ این سرمایه گذارها نیز برای تامین بخشی از هزینه خرید آپارتمان مورد نظر، آن‌‌‌ را به بازار اجاره و با شرایط رهن کامل عرضه کرده اند.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد تامین مبلغ رهن پیشنهادی موجر مندرج در فایل یا متن آگهی این واحدها، در بخش عمده ای از آنها از توان مستاجرها خارج است.

هم‌‌‌اکنون و در شرایطی که اجاره بهای مسکن به شدت افزایش یافته است فرمول ترجیحی مستاجرها برای اجاره واحد، ترکیبی از اجاره بهای ماهانه و مبلغ رهن است. اما در حال حاضر بخش زیادی از فایل‌‌‌های موجود در بازار و عمده فایل های عرضه شده ناشی از خریدهای سرمایه ای با شرایط رهن کامل فایل شده اند.

در جدول زیر تازه ترین واحدهایی که روز گذشته به بازار اجاره مسکن شهر تهران عرضه شد درج شده است که بخش زیادی از این فایل ها با شرایط رهن کامل عرضه شده اند.

نرخ های پیشنهادی بازار اجاره مسکن در پایتخت
محدوده متراژ اجاره بها ودیعه
تهرانپارس – خیابان 188 104 0 850 میلیون تومان
ظفر – نونهالان – دلیری 145 0 یک میلیارد و 350 میلیون تومان
ولنجک – خیابان یاسمین 125 0 3 میلیارد و دویست میلیون تومان
بلوار فردوس غرب – پروانه شمالی 84 0 600 میلیون تومان
هروی – حسین آباد – مژده 90 20 میلیون تومان 200 میلیون تومان
تهران نو – مسیل جاجرود 63 500 هزار تومان 420 میلیون تومان
پیروزی – خیابان تاجری 140 0 750 میلیون تومان
پاسداران – بوستان 130 12 میلیون تومان 500 میلیون تومان
خواجه نظام – اجاره دار 83 7 میلیون و 500 هزار تومان 400 میلیون تومان
ایران – خیابان گوته 55 6 میلیون تومان 130 میلیون تومان
تهران نو – فلکه چایچی 66 2 میلیون تومان 300 میلیون تومان
بزرگراه ارتش – شهرک ابوذر 116 20 میلیون تومان 200 میلیون تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
EnglishSaudi ArabiaIran